Ubjedljiva pobjeda Krivaje na gostovanju u Gornjem Vakufu

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile na gostovanju u Gornjem Vakufu – Uskoplju nad ekipom ŽRK Sloga rezultatom 27:36 (15:19).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje bila je znatno dominantniji protivnik. Prednost je rasla iz minuta u minut a nakon rezultata 9:14 u dvadesetoj minuti, domaće rukometašice serijom 4:0 stižu na samo gol zaostatka 13:14.

Ipak Krivaja se ne predaje pa do odlaska na pauzu izabranice Adnana Bašića vraćaju solidnih plus četiri, te se na odmor odlazi kod rezultata 15:19.

Početkom drugog dijela Krivajašice stižu do sedam golova prednosti. Igrao se 37. minut susreta a rezultat na semaforu glasio je 16:23.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, prednost je ostala na strani Krivaje koja je na kraju slavila rezultatom 27:36.

Krivaju su do pobjede vodile Topčić Azra sa trinaest, Latifović Adna sa šest i Bajrić Vildana sa pet postignutih pogodaka.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Hadžiabulić Sarah sa deset, Dadić Ema sa šest te Tadić Monika sa pet postignutih pogodaka.