Rukometašice Krivaje poražene u prvom susretu EHF Evropa kupa

Rukometašice Krivaje večeras su u prvom susretu drugog kola EHF Evropa kupa poražene od ekipe Juro Unirek rezultatom 25:35 (11:16).

Od samog početka susreta znatno nadmočniji i kvalitetniji protivnik iz Nizozemske diktirao je tempo igre. Stećenu prednost na početku susreta gošće su uspjele sačuvati do samog kraja susreta.

Domaća ekipa imala je svoje šanse ali večeras je kvalitet bio na strani gošći iz Nizozemske. Nakon prvih trideset minuta rezulat na semaforu glasio je 11:16.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena, kako je vrijeme odmicalo gošće su povečavale prednost za na kraju konačnih 25:35.

Najefikasniji u redovima gostuće ekipe bile su Meike van Splunter sa osam i Anna Buter sa šest postignutih pogodaka.

U redovima domaće ekipe istakle su se Topčić Azra sa jedanaest te Bajrić Vildana i Maglajkić Nejla sa po tri postignuta pogotka.