Rukometašice Krivaje okončale nastup u Evropi

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru drugog susreta drugog kola EHF Evropa kupa poražene na domaćem terenu od ekipe Juro Unirek rezultatom 30:27 (15:14).

Za razliku od sinoćnjeg susreta naša ekipa večeras je pružila znatno jači otpor te je susret do pred sami kraj bio neizvjestan.

Gošće iz Nizozemske večeras su odlično otvorile susret ali sredinom prvog dijela ekipa Krivaje stiže do poravnanja rezultata. U nastavku dosta neizvjesna borba pa gošće na odmor odlaze sa minimalnom prednošću kod rezultata 15:13.

Početkom drugog dijela Krivajašice stižu i do preokreta rezultata 17:19. Ipak naše rukometašice nisu izržale tempo koji su zadavale gošće pa je u posljednjih nekoliko minuta nizozemska ekipa stigla do preokreta i tri gola prednosti.

Susret je na kraju završen kod rezultata 30:27.

Najefikasnije u redovima gostujuće ekipe bile su Meike van Splunter sa šest te Pien van der Geest, Ema Staal i Anna Buter sa po pet postignutih pogodaka.

Kod Krivaje Topčić Azra bila je najefikasnija sa sedam postignutih pogodaka dok je šest dodala Mačak Ajna.