Borčeve rukometašice slavile na gostovanju u Zavidovićima

Rukometašice Borca večeras su u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile na gostovanju u Zavidovićima nad ekipom Krivaje rezultatom 23:27 (11:14).

Susret je započeo odličnom igrom u odbrani na obe strane što je rezultiralo malim brojem pogodaka. Nakon uvodnog odmjeravanja snaga ekipa Borca u trinaestoj minuti susreta preuzima rezultatsku inicijativu 3:4. Desetak minuta prednost je iznosila plus tri 7:10.

Serijom 3:0 domaće rukometašice stižu do poravnanja rezultata 10:10, ali gošće odličnom igrom u posljednjim minutama prvog dijela stižu do tri gola prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 11:14.

Gošće iz Banjaluke i u nastavku susreta nastavile su sa odličnom igrom što su na kraju krunisale sigurnom pobjedom rezultatom 23:27.

Borac su do pobjede vodile Bobić Ivana sa sedam postignutih pogodaka dok su po pet dodale Andrić Slađana i Letić Azra.

U domaćem sastavu Topčić Azra bila je najefikasnija sa osam postignutih pogodaka dok je četiri dodala Bašić Sara.